Blog Archives

Modeli i ri S5 i Samsung Galaxy vjen me skaner të syrit

samsung_s5

Samsung Galaxy S5 pritet të dalë në treg gjatë këtij tremujori.

Njëri ndër opsionet që Samsungpritet të prezantojë në modelin e ri të telefonit gjatë panairit të madh të teknologjisë, Mobile World Congress, i cili mbahet muajin e ardhshëm, është skaneri i syrit.

Sipas një raporti të ri të publikuar nga Bloomberg, Galaxy S5 prezantimi pritet të bëhet publik në prill, edhe pse kishte zëra që raportonin se edhe muaji mars mund të jetë një mundësi e mirë për prezantimin e gjeneratës së pestë tëtelefonit të linjës Galaxy.

Galaxy S5 thuhet se do të vijë me disa karakteristika të avancuara të cilat do të përfshijnë edhe procesorin me 64-bit, atë të Samsung-Exynos.

Galaxy S5 gjithashtu pritet të ketë ekran të ndjeshëm në prekje me 5 inç në QHD, rezolucionin prej 2560 x 1440″>1440 pikselëve, 4GB RAM, si dhe teknologjinë e kamerës ISOCELL, plus kamerën e pasme me 16MP.

Për më shumë, në mesin e inovacioneve të reja që Galaxy S5 do të sjellë, pritet të jenë edhe funksionet Eye Pause dhe Eye Scroll, si dhe një teknologji të re për skanim përmes syrit, e cila besohet se do të përmirësojë sigurinë etelefonit.

Advertisements