Category Archives: Statuse nga FB

Kategori qe permban statuset qe mund ti gjeni dhe ne profilin ne FB

True Story !

fight-between-girlfriend-and-boyfriendWife: Give me your phone for a second

Husband: Wait let me switch it on.
Delete video.
Delete picture.
Delete music.
Delete private folder.
Delete number.
Delete sms.
Delete out goin calls.
Delete incomin calls.
Delete mms.
Delete what’s app.
Delete bbm.
Delete
Delete
Delete
Delete
Delete
Delete
FORMAT Memory Card.
Here u go I have nothing to hide from u!!
Wife: I just wanted to see the time…

I am an ” IT STUDENT “

binary

I Hate Studies,
But Luv Technology.

I Flirt With Flirters,
But I Respect Lovers.

World Can’t Change Me,
But I Can Change the World.

I Don’t Have Books In Hand,
But I Have Revolutionary Ideas In Mind.

I’m the Rarest Race On Earth..
Meet Me

I am an ” IT STUDENT “

Filozofi dhe inxhinieri

Engineer-philosophyThuhet se një filozof dhe një inxhinier ndërmorrën një rrugëtim për tu argëtuar në mal. Pasi arritën në një vend të bukur, të dy ngritën çadrën dhe pasi hëngrën darkë e i shtruan një dorë muhabet, u shtrinë të flenë.
Diku pas mesnate, inxhinieri e zgjoi filozofin dhe i tha:”Shih lart në qiell dhe më thuaj çfarë vëren!”
Filozofi, pasi fërkoi sytë dhe u mendua pak, tha:”Miliona yje.”
Inxhinieri:”Që do të thotë?!”
Filozofi:”Po ti qasemi astronomikisht, them që kjo na tregon se ekzistojnë me qindra milionë planete dhe galaktika të tjera. Po ti qasemi nga ana e kohës, mund të them se ora është tre e natës. Po ti qasemi nga ana e motit, them që nesër do të jetë ditë e kthjellët. Po ti qasemi nga këndvështrimi i krijimit, them që Zoti, nëpërmjet kësaj bukurie dhe madhështie, na tregon pushtetin e Tij të pafund dhe sa të dobët e të vegjël jemi përballë gjithë këtij universi.”
Pastaj, filozofi iu kthye bashkudhëtarët të tij dhe i tha:”Mirë, tani më thuaj ti çfarë shikon!”
Inxhinieri, pasi kruajti kokën iu përgjigj:”Po ti qasemi praktikisht kësaj çështjeje, mund të them se dikush na ka vjedhur çadrën miku im, prandaj i shohim yjet.”

Jeta ne nje kendveshtrim tjeter!

Apple_MacBookImagjinoje veten… “laptop”

Jetes tende beji… “refresh”

Gabimevet e tua beju.. “delete”

Te kaluares beji… “clear history”

Nese ndjen se nk po ambietohesh me jeten beje… “format”

Gjithmon hap ne jeten tende… “new folder”

Nese keni humbur t’verteten beni… “search”

Nese gjeni ne jeten tuaj ndonje sukses ateher beni… “save as”…

E dashura

fight-between-girlfriend-and-boyfriend            Goca: Shpirt cfare dite eshte
neser ?
Cuni: nuk e di !
Goca: Kujtohu pak…
Cuni: Fillon Champions Liga…

 

Goca: Po jo o shpirt neser kam
datelindjen…
Cuni: Ahuu vit per vit kete
muhabet ke ti…

Histori

friendsI kerkoi shokut disa te holla borxh por cfare ndodhi ne fakt….

Tregon nje vella musliman:
E mora ne telefon nje vella dhe i kerkova disa te holla borxh (300 gini-valute egjiptiane), kisha shume nevoje dhe ishte shume urgjente. Vellau ma ktheu: me prit nja gjysem ore dhe do te jap pergjigje.
Pas gjysem ore e therras ne celular, ja, vellau kishte fikur celularin e tij, e provoj pas nje ore, perseri mbyllur edhe pas dy oresh perseri mbyllur. Ia shkrova nje sms duke i thene; “Nuk me duhen parate tua, skam nevoje tani, vetem hape telefonin, mos e mbaj mbyllur shkaku im”. Pas nje cerek ore, e provova perseri, e kishte hapur telefonin dhe mu pergjigj: Ku je, te takohemi…nderkohe me tha, prit pak se me erdhi nje sms, ta lexoje pastaj takohemi,. I kishte lexuar fjalet qe ia shkrova….m’u pergjigj me nje ze shume te bute: “Vella, me fal por kur me kerkove te holla borxh, une nuk kisha asnje grosh ne xhep, shkova e shita celularin tim te ri dhe bleva nje tjeter shume te vjeter dhe parate e mbetura i bera gati per TY i dashur vella..prandaj ku je, me trego te vij t’i sjelle parate.

Sa shok i mire…..

Mos paragjyko pa e ditur hallin e tjetrit….