Category Archives: Futboll

Real Madrid: Operacioni ‘Remuntada’

Nuestra_fuerza_eres_TýLojtaret e Real Madrid jane bashkuar per nje thirrje publike ndaj fansave te tyre, per te kerkuar mbeshtjetje ne menyre qe te shkojne drejt fitores ne ndeshjen e kthimit te Champions League kunder Borussia Dortmund: “Ju jeni forca jone”,  eshte sllogani me te cilin skuadra ka qellim te binde tifozerine se nje kthim rezultati eshte mese i mundshem.Videoja eshte bere publike nga Realmadrid TV, dhe synon te binde fansat se nseshja e kthimit do te jete nje ndeshje e madhe ne Europe. Ata kane nevoje pet e pakten 3 gola pa pesuar gola nga kundrshtaret, ne menyre qe tekthejne ne favor te tyre rezultatin 4-1 te marre ne fushen gjermane. Mesazhet qe kane shperndare lojtaret:

Higuain: “Kemi nevoje per ju me shume se kurre”

Sergio Ramos: “Zemrat tona rrahin sin je e vetme”

Xabi Alonso: “Me ju, asgje nuk eshte e pamundur”

Cristiano Ronaldo: “Ne mund t’ja dalim vetem nese ju jeni perkrah nesh”

Me pas, Diego Lopez, Fabio Coentrao, Alley, Iker Casillas, Kaka dhe Varane jane shfaqur ne kor me frazen: “Ju jeni forca jone.”

Advertisements

If you knou what i mean! Hala Madrit

If you knou what i mean! Hala Mdrit

Ajo cfare asnjeri nuk e kishte ven re ?

the truth

Ja kush eshte “viktima” e parë e Guardiolës

Pep-GuardiolaMesfushori i Bayern Munchen, Arien Robben do të jetë viktima e parë e ardhjes së Pep Guardiolës. Ylli holandez thuhet se nuk është aspak në planet e Guardiolës, për çka trajneri spanjoll ka kërkuar largimin e tij.
Thuhet se Guardiola i ka treguar Bayern Munchenit që të hapë bisedimet me skuadrat e interesuara për Robben sepse ai nuk bën në planet e tij. Juventus dhe Inter thuhet të jenë të interesuara për yllin e Bayernit

Top 5 “remuntadat” në Champions

Bayern - United (99)Duket se finalja e këtij sezoni në Champions League është shkruar: pas fitores 4-0 të Bayern Munchen kundër Barcelonës dhe 4-1 të Borussia Dortmund kundër Real Madrid duket se finalja e “Wembley” do të jetë tërësisht gjermane.

Por nëse shohim historikun e Champions-it, kryesisht ato të viteve të fundit nuk duhet të flasim me siguri mbi eleminimin e Barçës apo Real Madrid. Edhe më parë, me rezultate që dukeshin të pamundur, skuadra të ndryshme kanë bërë përmbysje të mëdha që edhe sot kujtohen si “remuntadat” e famshme. /albeu.com/

DEPORTIVO LA CORUNA-MILAN 4-0: Kuqezinjtë fituan 4-1 ndeshjen e parë në San Siro por u turpëruan 4-0 në Riazor.

MILAN-LIVERPOOL 3 -3: Finale e çmendur që të gjithë e mbajnë mend. Për Milanin mund të quhet tragjedia e Stambollit. Kryesonin 3-0 pjesën e parë duke dhënë përshtypjen se e fituan trofeun por në pjesën e dytë ndodh çudia e madhe: Liverpool barazon dhe më pas me penallti shpallet kampion Europe.

MONACO-REAL MADRID 3-1: Në sezonin kur Mourinho triumfonte me Porton surpiza tjetër ishte Monaco. Në gjysëmfinale ata do të eleminonin 9 herë kampionët e Europës 3-1, pas fitores 4-2 të Realit në Spanjë, me gola të ish-it madrilen Morientes dhe Giuly.

BAYERN MUNCHEN–MANCHESTRER UNITED 1-2: Finalja e 1999 që ka hyrë në histori, për të mos thënë legjendë. Bavarezët kryesonin deri në minutën e fundit të takimit por shkatërruan gjithçka në pak sekonda. United shënon dy herë nga goditja e këndit, një herë me Solskjaer dhe një herë me Sheringham.

CHELSEA-NAPOLI 4-1: 1/8 2011-12. Pas fitores së çmendur 3-1 në Napoli, italianët mposhten 4-1 në Londër duke u larguar nga kompeticioni.