Mberrin smartfoni i pare per myslimanet !

PEACE MOBILEPEACE MOBILE: Një smartfon për Muslimanët nga Zakir Naik

Smartfoni islam është duke ardhur! Kështu bëjnë me dije faqet e teknologjisë së të përditshmes Arab News. Peace Mobile, një telefon që do të lansohet këto ditë të fundit të Ramazanit, është ide e Dr. Zakir Naik, një ligjërues i njohur ndërkombëtarisht. Smartfoni është i pajisur mirë për të konkurruar në treg me markat më të famshme, ka një ekran 4.6-inch, një aparat 5 megapixel dhe 4GB memorie.

Ndryshe nga smartfonët e tjerë, Peace Mobile vjen i ngarkuar me librat e Dr. Zakir Naik dhe videot mbi Islamin, wallpapers islam, aplikacione dhe ringtone islame.

Mijëra persona në Arabinë Saudite tashmë e kanë porositur online Peace Mobile, telefoni i parë i krijuar veçanërisht për nevojat e muslimanëve.

Advertisements

Posted on August 12, 2013, in Home, Informacion Per Ju, Lajme, Telefoni and tagged , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: