Samsung Galaxy S4 Zoom tashmë zyrtarisht.

samsung galxy s4 zoomSamsung ka lançuar zyrtarisht Galaxy S4 Zoom. Një version i Galaxy S4 por tashmë me një sensor 16 megapiksel, një zmadhim optik 10x dhe një blic Xenon.
Kamera e re inteligjente është pjesë e është pjesë e kompanisë koreane për të bërë “një industri udhëheqëse telefonash inteligjent, dhe një kompakt të lartë në kamera”. Këtë gjë kompania sugjeron që ta realizojë në një pajisje të vetme, e cila nisi fillimisht me kamerën Galaxy origjinale.
Nga ana e telefonit ju keni mundësi që të zgjidhni ndërmjet versioneve të lidhjes 3g HSPA+ dhe LTE, kjo në varësi të tregut. Ekrani i pajisjes është Super AMOLED 4.3 inç qHD, i mbuluar me një fletë të Corning Gorilla Glass 3.
Kujtesa e brendshme është 8GB dhe RAM pres 1.5GB, gjithashtu me një vend për kartat microSD. Të gjitha këto cilësi janë të mundësuara nga një procesor dual-core 1.5GHz. Një pajisje vërtet shumë interesante të cilën nuk duhet ta humbisni.

Advertisements

Posted on June 13, 2013, in Home, Informacion Per Ju, Lajme, Telefoni and tagged . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: