Real Madrid: Operacioni ‘Remuntada’

Nuestra_fuerza_eres_TýLojtaret e Real Madrid jane bashkuar per nje thirrje publike ndaj fansave te tyre, per te kerkuar mbeshtjetje ne menyre qe te shkojne drejt fitores ne ndeshjen e kthimit te Champions League kunder Borussia Dortmund: “Ju jeni forca jone”,  eshte sllogani me te cilin skuadra ka qellim te binde tifozerine se nje kthim rezultati eshte mese i mundshem.Videoja eshte bere publike nga Realmadrid TV, dhe synon te binde fansat se nseshja e kthimit do te jete nje ndeshje e madhe ne Europe. Ata kane nevoje pet e pakten 3 gola pa pesuar gola nga kundrshtaret, ne menyre qe tekthejne ne favor te tyre rezultatin 4-1 te marre ne fushen gjermane. Mesazhet qe kane shperndare lojtaret:

Higuain: “Kemi nevoje per ju me shume se kurre”

Sergio Ramos: “Zemrat tona rrahin sin je e vetme”

Xabi Alonso: “Me ju, asgje nuk eshte e pamundur”

Cristiano Ronaldo: “Ne mund t’ja dalim vetem nese ju jeni perkrah nesh”

Me pas, Diego Lopez, Fabio Coentrao, Alley, Iker Casillas, Kaka dhe Varane jane shfaqur ne kor me frazen: “Ju jeni forca jone.”

Advertisements

Posted on April 29, 2013, in Futboll, Home and tagged . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: