Dell prezanton laptopin e ri Vostro 5460

Dell-Vostro-5460-MalaysiaDell ka njoftuar se shtimi i tyre më i fundit në botën e kompjuterëve portativë, do të vijë në formën e Dell Vostro 5460 14-inç. Ajo çfarë e bën Dell Vostro 5460 të ndryshëm nga pjesa tjetër është do të jetë laptopi 14-inç më i hollë dhe më i lehtë deri më sot.Në fakt, është 18.3 mm i trashë, ndërsa peshon vetëm 1.54 kg. Disa nga specifikat harduerike të laptopit përfshijnë një ekran 14-inç HD LED (WLED) me rezolucion 1366 x 768 pikselë, altoparlantë të integruar, një kamerë 720HD 1-megapiksel me mikrofon dhe natyrisht një tastierë të plotë.Opsionet e lidhjes përfshijnë 802.11 b / g / n Wi-Fi, Bluetooth 4.0, të shoqëruar nga tre porta USB 3,0, një lexues kartash SD dhe një portë HDMI. Laptopi vjen me 500GB hard disk, që është plotësuar me 32GB SSD dhe sistem operativ Windows 8, i cili do të jetë i disponueshëm së shpejti.

Advertisements

Posted on April 29, 2013, in Home, Komjutera-Laptop, Lajme and tagged . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: