Top 5 “remuntadat” në Champions

Bayern - United (99)Duket se finalja e këtij sezoni në Champions League është shkruar: pas fitores 4-0 të Bayern Munchen kundër Barcelonës dhe 4-1 të Borussia Dortmund kundër Real Madrid duket se finalja e “Wembley” do të jetë tërësisht gjermane.

Por nëse shohim historikun e Champions-it, kryesisht ato të viteve të fundit nuk duhet të flasim me siguri mbi eleminimin e Barçës apo Real Madrid. Edhe më parë, me rezultate që dukeshin të pamundur, skuadra të ndryshme kanë bërë përmbysje të mëdha që edhe sot kujtohen si “remuntadat” e famshme. /albeu.com/

DEPORTIVO LA CORUNA-MILAN 4-0: Kuqezinjtë fituan 4-1 ndeshjen e parë në San Siro por u turpëruan 4-0 në Riazor.

MILAN-LIVERPOOL 3 -3: Finale e çmendur që të gjithë e mbajnë mend. Për Milanin mund të quhet tragjedia e Stambollit. Kryesonin 3-0 pjesën e parë duke dhënë përshtypjen se e fituan trofeun por në pjesën e dytë ndodh çudia e madhe: Liverpool barazon dhe më pas me penallti shpallet kampion Europe.

MONACO-REAL MADRID 3-1: Në sezonin kur Mourinho triumfonte me Porton surpiza tjetër ishte Monaco. Në gjysëmfinale ata do të eleminonin 9 herë kampionët e Europës 3-1, pas fitores 4-2 të Realit në Spanjë, me gola të ish-it madrilen Morientes dhe Giuly.

BAYERN MUNCHEN–MANCHESTRER UNITED 1-2: Finalja e 1999 që ka hyrë në histori, për të mos thënë legjendë. Bavarezët kryesonin deri në minutën e fundit të takimit por shkatërruan gjithçka në pak sekonda. United shënon dy herë nga goditja e këndit, një herë me Solskjaer dhe një herë me Sheringham.

CHELSEA-NAPOLI 4-1: 1/8 2011-12. Pas fitores së çmendur 3-1 në Napoli, italianët mposhten 4-1 në Londër duke u larguar nga kompeticioni.

Advertisements

Posted on April 26, 2013, in Futboll, Home, Lajme. Bookmark the permalink. 1 Comment.

  1. Eifoeya Last Longer In Bed Pills auuai!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: