Google me version të ri të Nexus 7 në korrik

nexus_7Google ka në plan të lançojë një version të ri të tabletit Nexus 7 në Korrik, njoftoi Reuters, duke cituar burime me njohuri rreth produktit të ri.

Tableti i ri Nexus 7 do të ndërtohet nga Asustek. Ai do të mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon, si dhe një ekran me rezolucion të lartë, thanë burimet.

Origjinali Nexus 7, ndërtuar edhe ai nga Asustek, kishte një procesor Nvidia Tegra 3 dhe ekran me rezolucion 1280×800 pikselë.

Thuhet se Google ka në plan të transportojë deri në 8 milionë njësi të versionit të ri Nexus 7 në gjysmën e dytë të vitit 2013. Konkurrentët e tij kryesorë do të jenë Amazon Kindle Fire dhe Apple iPad Mini.

Asgjë nga këto nuk janë konfirmuar zyrtarisht nga Google dhe nuk ka detaje rreth çmimit të tabletit.

Advertisements

Posted on April 10, 2013, in Home, Lajme. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: